Elektros schemos

 
 

 

Lauko elektra
Iš mūsų prekių sukomplektuota ir sumontuota lauko skirstomoji dėžė. Joje yra:
1 lizdas 5x16A europinio standarto (mūsų kodas: 2253),
1 lizdas 5x32A europinio standarto (mūsų kodas: 2205),
1 lizdas 4x25A rusiško standarto (mūsų kodas: 920),
2 lizdai 1F 220V su dangteliu (dėžės viduje) (mūsų kodas: 3292)
3 lizdai 1F220V mėlyni su dangteliu (įmontuoti į dėžę, prieiga iš išorės) (mūsų kodas: 5330)
1 automatėlių dėžė 8V (dėžės viduje)(mūsų kodas: 2094)
automatai: 3FC25A (mūsų kodas: 5845), 1FC25A (mūsų kodas: 3983)
pati skirstomoji dėžė (plieninė, cinkuotos ir dažytos skardos) (mūsų kodas: 3077).

3F magnetinis paleidiklis
Populiariausia 3F variklio ar kito prietaiso pajungimo per magnetinį kontaktorių schema. Jos esmė: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina NO (normaliai) mygtuką, kai jį paspaudžiam. Suveikia kontaktorius, kuris jau pastoviai tiekia srovė į valdymo ritukę, tuo pačiu per susispaudusius kontaktus pasiduoda srovė apkrovai.
Valdymo srovė nutraukiama NC (normaliai uždaru) mygtuku. Kontaktorius, negaudamas maitinimo, atjungia kontaktus, tuo pačiu ir pastovaus maitinimo valdymo kontaktą.

Reversinis 3F variklio pajungimas
Populiariausia 3F variklio reversinio pajungimo schema. Jos esmė: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Reversinis pajungimas su pasukamu jungikliu be fiksacijos. 3F variklis sukasi į norimą pusę. Reikalingus komponentus turime prekyboje. Naudojant šį mygtuką (kodu 7620), reiktų dar dviejų žalių kontaktukų, kodu 76183F variklio reversinio pajungimo schema, su apsukų apsauga.
Trumpas aprašymas: kai variklyje ar jo sukamame mechanizme yra įtaisytas apsukų daviklis, kuris turi kontaktą NC, kai variklis nesisuka, tai šį kontaktą pajungiame užmaitindami papildomus NC kontaktus, kurie stovi ant magnetinių paleidiklių, ir kurie skirti sužadinti (bet ne maitinti) kontaktoriaus-paleidiklio ritukę. Tokiu būdu, kol variklis sukasi, tol negalime įjungti nei į vieną pusę.
kitos grandinės dalies veikimo aprašymas: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Kryžminio jungiklio shema
Kryžminio jungiklio pajungimo schema. Montuojami du perjungikliai ir tarpe jų - kryžminiai perjungikliai
Jos esmė: Kryžminis jungiklis sukeičia perjungiklių tarpusavio sujungtus laidus vietomis. tokiu būdu vieną šviesos šaltinį valdome iš kiek norime vietų.
Tiesiog, kiekvienai norimai vietai reik pajungti papildomą kryžminį jungiklį.

perjungiklio shema. Jos esmė- du jungikliai-perjungikliai "žiūri vienas į kitą" - kai grandinė įjungta - ją nutraukti gali bet kuris iš dveijų perjungiklis. Kai grandinė nutraukta - ją sujungti gali bet kuris iš dviejų perjungiklių.įvadinio kabelio jungtis
Kabelis 5x4, monolitinis. Reikalingos medžiagos: sujungimo gnybtukai, termovamzdelis su klijais.

1. žingsnis - pasiruošiam gnybtus - juos "nurengiame".

kitas žingsnis

Sekantis žingsnis.
Sekantis žingsnis.Rezultatas. Šis sujungimas atsparus drėgmei ir dulkėms.Lauko Apšvietimo schema
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Apšvietimas supaprastintas su judesio davikliu pasirinktinai
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Priekabos Shema
Lengvojo automobilio priekabos pajungimo schema.RJ-45 kompiuterio laido schema

Kompiuterinio laido - kabelio sujungimo su PC antgaliuku shemagrįžti į prekių tipus