Elektros schemos

 
 

 

Lauko elektra
Iš mūsų prekių sukomplektuota ir sumontuota lauko skirstomoji dėžė. Joje yra:
1 lizdas 5x16A europinio standarto (mūsų kodas: 2253),
1 lizdas 5x32A europinio standarto (mūsų kodas: 2205),
1 lizdas 4x25A rusiško standarto (mūsų kodas: 920),
2 lizdai 1F 220V su dangteliu (dėžės viduje) (mūsų kodas: 3292)
3 lizdai 1F220V mėlyni su dangteliu (įmontuoti į dėžę, prieiga iš išorės) (mūsų kodas: 5330)
1 automatėlių dėžė 8V (dėžės viduje)(mūsų kodas: 2094)
automatai: 3FC25A (mūsų kodas: 5845), 1FC25A (mūsų kodas: 3983)
pati skirstomoji dėžė (plieninė, cinkuotos ir dažytos skardos) (mūsų kodas: 3077).

3F magnetinis paleidiklis
Populiariausia 3F variklio ar kito prietaiso pajungimo per magnetinį kontaktorių schema. Jos esmė: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina NO (normaliai) mygtuką, kai jį paspaudžiam. Suveikia kontaktorius, kuris jau pastoviai tiekia srovė į valdymo ritukę, tuo pačiu per susispaudusius kontaktus pasiduoda srovė apkrovai.
Valdymo srovė nutraukiama NC (normaliai uždaru) mygtuku. Kontaktorius, negaudamas maitinimo, atjungia kontaktus, tuo pačiu ir pastovaus maitinimo valdymo kontaktą.

Reversinis 3F variklio pajungimas
Populiariausia 3F variklio reversinio pajungimo schema. Jos esmė: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Reversinis pajungimas su pasukamu jungikliu be fiksacijos. 3F variklis sukasi į norimą pusę. Reikalingus komponentus turime prekyboje. Naudojant šį mygtuką (kodu 7620), reiktų dar dviejų žalių kontaktukų, kodu 76183F variklio reversinio pajungimo schema, su apsukų apsauga.
Trumpas aprašymas: kai variklyje ar jo sukamame mechanizme yra įtaisytas apsukų daviklis, kuris turi kontaktą NC, kai variklis nesisuka, tai šį kontaktą pajungiame užmaitindami papildomus NC kontaktus, kurie stovi ant magnetinių paleidiklių, ir kurie skirti sužadinti (bet ne maitinti) kontaktoriaus-paleidiklio ritukę. Tokiu būdu, kol variklis sukasi, tol negalime įjungti nei į vieną pusę.
kitos grandinės dalies veikimo aprašymas: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Automatinė sauga
Apsauga nuo nesuveikimo
Schema skirta automatinei variklio (ar kito elektrinio agregato) apsaugai nuo slėginės relės nesuveikimo (dėl įvairių priežasčių: esant dideliam vandens nuotekiui - vandens siurblio atveju, ar oro nutekėjimui - kompresoriaus atveju) Jos veikimas pagrįstas laiko impulsinės relės veikimu, pasirinkus funkciją b vėluojantis atjungimas (gavus maitinimą, sujungia kontaktus 15 su 18 ir palaukus nustatytą laiką, šiuos kontaktus atjungia). Pvz. pateikimas: jeigu žinome, kad vandenį siurblys pripumpuoja apie per 5 min., tai šią relę nustatome, pvz 10min. (relės laikotarpis turi būti ilgesnis, nei slėgio relės suveikimo laikas). Normaliu atveju, pripumpavus, po 5min KH taps atviri ir atjungs K20, kurio kontaktai 1 ir 2 taps atviri, ir atjungs CRME maitinimą. Kai slėgis nukris, įsijungs KH - kontaktai taps uždari ir įjungs K20 bei CRME, kuri kontaktus 15 ir 18 laikys įjungtus 10min. Avarinis atvejis: jeigu slėgis nepakils 10 min. ir ilgiau, t.y. KH bus vis dar įjungtas, suveiks CRME b funkcija ir atjungs kontaktus 15 ir 18, kurie per KH suteikia maitinimą K20 kontaktoriui. Relė CRME bus vis vien maitinama per KH, bet K20 neturės maitinimo ir kontaktas 1 ir 2 bus atviras. Relė CRME lauks savo maitinimo būsenos pasikeitimo. T.y. grandinė vėl pradės veikti, tik atjungus pastovią fazę, palaukus kelias sekundes ir vėl ją įjungus (geriausiai per variklio galią atitinkantį automatėlį).

KH hidroforo slėginis dvigubas kontaktorius (mūsų kodas 4254)
K20 1F magnetinis kontaktorius 20A (mūsų kodas 5628)
CRME laiko impulsinė relė CRME-101 16A su daugybe funkcijų (mūsų kodas 8374)Kryžminio jungiklio shema
Kryžminio jungiklio pajungimo schema. Montuojami du perjungikliai ir tarpe jų - kryžminiai perjungikliai
Jos esmė: Kryžminis jungiklis sukeičia perjungiklių tarpusavio sujungtus laidus vietomis. tokiu būdu vieną šviesos šaltinį valdome iš kiek norime vietų.
Tiesiog, kiekvienai norimai vietai reik pajungti papildomą kryžminį jungiklį.

perjungiklio shema. Jos esmė- du jungikliai-perjungikliai "žiūri vienas į kitą" - kai grandinė įjungta - ją nutraukti gali bet kuris iš dveijų perjungiklis. Kai grandinė nutraukta - ją sujungti gali bet kuris iš dviejų perjungiklių.įvadinio kabelio jungtis
Kabelis 5x4, monolitinis. Reikalingos medžiagos: sujungimo gnybtukai, termovamzdelis su klijais.

1. žingsnis - pasiruošiam gnybtus - juos "nurengiame".

kitas žingsnis

Sekantis žingsnis.
Sekantis žingsnis.Rezultatas. Šis sujungimas atsparus drėgmei ir dulkėms.Lauko Apšvietimo schema
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Apšvietimas supaprastintas su judesio davikliu pasirinktinai
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Priekabos Shema
Lengvojo automobilio priekabos 7p pajungimo schema.

Lengvojo automobilio priekabos 13p pajungimo schema.RJ-45 kompiuterio laido schema

Kompiuterinio laido - kabelio sujungimo su PC antgaliuku shemagrįžti į prekių tipus